Вітаю учасників обласного онлайн-семінару районних, міських координаторів Міжнародного природничого інтерактивного учнівського конкурсу «КОЛОСОК».
Проблема: «Особливості проведення та аналіз результатів участі учнів закладів освіти області у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі “КОЛОСОК”»
Природничо-наукові знання сьогодні є сферою активних дій, адже сучасні технології, які на них базуються, формують новий спосіб життя людини. Високий рівень розвитку природничих наук впливає на соціум в цілому, на його культуру і гуманізацію людських стосунків. Звідси випливає необхідність широкого розповсюдження природничих знань серед усього населення, а також на різних вікових етапах.
Оновлення змісту шкільної освіти базується на основі органічної єдності особистісно орієнтованого, діяльнісного та компетентнісного підходів. Одним зі шляхів реалізації такого оновлення є підвищення інтересу підростаючого покоління до вивчення дисциплін природознавчого циклу через наповнення навчальних матеріалів, підручників і посібників такими матеріалами і завданнями, які сприятимуть переходу від знаннєвої освіти до діяльнісної.
Значну роль у вирішенні цієї проблеми відіграє залучення учнів до участі у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок». Конкурс проводиться з метою наукової популяризації та пропедевтики природничих наук серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.
У Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок» у 2018/2019 навчальному році взяли участь понад 234 тис. учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти України, з них 14894 школярів з Кіровоградської області. Згідно з аналізом результатів участі учнів закладів освіти області у Конкурсі «Колосок» це на 626 учасників менше, ніж у 2018/2019 навчальному році. Нам потрібно пам’ятати, що зменшуючи їхню активність, ми обмежуємо їм доступ до цікавої та корисної наукової інформації, яка їм необхідна для інтелектуального розвитку.
Про підсумки Міжнародного природничого інтерактивного учнівського конкурсу «КОЛОСОК» у 2018/2019 н. р. та проведення конкурсу у 2019/2020 н. р. можна ознайомитися за посиланням:
Районні, міські, сільські (селищні) та шкільні координатори провели значну організаційну роботу щодо участі учнів закладів загальної середньої освіти області у заході «КОЛОСОК». У районах, містах обласного значення, об’єднаних територіальних громадах з участю координаторів відбулися інформаційно-методичні наради з питань організації та проведення конкурсу, святкові учнівські лінійки. Інформацію про захід розміщено на шкільних, районних та міських сайтах. З результатами роботи деяких координаторів ми маємо можливість ознайомитися за посиланнями:
Щиро вдячна Н.Ю. Чередніченко (м. Кропивницький), Н.В. Григораш (Долинський район), І.В. Семенко (Петрівський район), О.М. Лисенко (Маловисківська ЗШ №3 I-III ст. Маловисківської міської ради) за представлений матеріал.
З метою пошуку ініціативних і талановитих педагогів, сприяння їхньому професійному розвитку Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, редакція науково-популярного природничого журналу для дітей «КОЛОСОК» та Оргкомітет Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК» провели ІV Всеукраїнський інтернет-конкурс «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2019» за версією науково-популярного природничого журналу «КОЛОСОК».
Кіровоградщину презентували 34 педагоги: початкових класів – 9, фізики і астрономії – 5, хімії – 8, біології – 11, географії – 9. Ми висловлюємо вдячність колегам за участь в інтернет-конкурсі.
Творчі роботи переможців і лауреатів конкурсів 2016 – 2019 років розміщені на сайті kolosok.org.ua.
Реєстрація для участі у V Всеукраїнському Інтернет-конкурсі «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020» за версією науково-популярного природничого журналу «КОЛОСОК» розпочалася 1 вересня 2019 року. Тож запрошуємо долучитися до участі ініціативних і талановитих педагогів Кіровоградської області.
Також інформуємо, що у 2019/2020 навчальному році перший етап конкурсу «КОЛОСОК» відбудеться 28 листопада 2019 року, а другий – 16 квітня 2020 року.
Інформація для підготовки до заходу публікується у Всеукраїнському науково-популярному природничому журналі для дітей «КОЛОСОК» та Всеукраїнській науково-популярній природничій газеті «КОЛОСОЧОК», а також висвітлена в мережі інтернет на сайті www.kolosok.org.ua. Завдання будуть запропоновані учасникам двома мовами.
Висловлюю щиру вдячність районним, шкільним координаторам за організацію та проведення конкурсу «Колосок». Сподіваюся, що у 2019/2020 навчальному році збільшиться кількість прихильників його з числа педагогів та учнів. Бажаю успіхів!
З повагою
старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти
КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»,
кандидат педагогічних наук,
обласний координатор конкурсу «Колосок» Наталія Тіхонова