Головна » Профспілковий комітет » Переяслав-Хмельницький. Музей під відкритим небом

Переяслав-Хмельницький. Музей під відкритим небом

14 вересня 2019 року члени профспілки КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відвідали Національний історико-етнографічний  заповідник “Переяслав”.

Це перший в Україні музей під відкритим небом в якому відтворено побут різних епох – від житла пізнього палеоліту (кам’яної доби) до будинків кінця ХІХ ст. Основна тематика музею – це побут Середньої Наддніпрянщини, регіону де розташований Переяслав-Хмельницький. Загалом тут зібрано майже 300 унікальних об’єктів: 122 пам’ятки архітектури, 20 дворів з хатами, майстерні, біля 30 тисяч цінних історичних, побутових, культурних експонатів. Учасникам екскурсії цікаво було побачити як жили різні верстви населення тих часів.

Працівників інституту вразила мальовнича територія Музею просто неба. Всі будиночки й двори доглянуті. Навколо  яскраві квітники, городи, сади. Ніби господарі на хвилину покинули своє житло. Все зроблено з турботою та душею, за народними традиціями. Це була надзвичайно пізнавальний та цікава екскурсія. Всі отримали поштовх до творчості та натхнення для подальшої роботи.