Головна » Новини » «Школа, дружня до дитини»

«Школа, дружня до дитини»

1На виконання наказу директора департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації від 15.12.2015 року № 449 «Про проведення обласних науково-методичних заходів, конференцій, семінарів, засідань творчих груп, занять шкіл педагогічної майстерності, майстер-класів, тренінгів тощо у 2016 році» 23 листопада 2016 року науково-методичною лабораторією основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та охорони праці (завідувач – Желєзнова Т.П., методист – Барсукова С.Л.) на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» та Великочечеліївської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Новгородківської районної ради Кіровоградської області проведено науково-практичний семінар педагогів-тренерів навчальних закладів із упровадження європейських стандартів превентивної освіти («Школа, дружня до дитини») з проблеми «Партнерство громади, школи та батьківської громадськості – запорука успішного становлення і розвитку здоров’язбережувального освітнього середовища».
Учасників науково-практичного семінару привітали завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новгородківської районної державної адміністрації Мараренко Віктор Вільямсович, методист з основ здоров’я, превентивних проектів, безпеки життєдіяльності, охорони праці Погрібний Віктор Федорович та колектив Великочечеліївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на чолі з керівником закладу Луценком Анатолієм Васильовичем. Директор школи презентував присутнім досвід роботи педагогічного колективу із зазначеної вище проблеми та окреслив основні напрямки діяльності закладу з упровадження превентивних здоров’язбережувальних проектів.

У рамках семінару вчителі та педагоги-тренери відвідали заняття з елементами тренінгу в початковій і старшій ланці.

Початкову ланку представляли Перемет Тамара Дмитрівна, Оксанич Раїса Василівна, Позняковська Світлана Василівна, які висвітлили питання щодо правил і процедур загартовування, впливу вітамінів і мікроелементів на здоров’я, надали поради, які стосуються правильного вибору продуктів харчування, та розкрили переваги натуральних продуктів; на конкретних прикладах із життя обґрунтували взаємозв’язок дружби і здоров’я.

Також учасники семінару відвідали заняття з превентивного курсу «Захисти себе від ВІЛ» на тему «Поведінка і ризики. Поняття ризику. Види ризику» (педагог-тренер Сьоміна Вікторія Віталіївна); тематичний захід, зорієнтований на здоровий спосіб життя, з проблеми «Крок за кроком до здоров’я» (заступник директора з навчально-виховної роботи Ляховчук Ірина Миколаївна).

Під час воркшопу з теми «Упровадження превентивних проектів, нових форм і методів здоров’язбережувальних технологій у роботі з батьківською громадськістю» учителі мали можливість дізнатися про шляхи застосування нових форм і методів здоров’язбережувальних технологій та ознайомитися з превентивними проектами для батьків (Т. Желєзнова, С. Барсукова).

На пленарному обговоренні проблеми організації педагогічної взаємодії вчителів, батьківської громадськості як рівноправних учасників процесу формування у школярів здорового способу життя учасники семінару обмінялися думками й поділилися власним досвідом з вищезазначеної проблеми  (Т. Желєзнова, С. Барсукова).

Учасники науково-практичного семінару висловили вдячність організаторам за високий рівень підготовки, професіоналізм і творчий підхід в організації та проведенні заходу.

Інформацію підготувала: методист науково-методичної лабораторії основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та охорони праці Барсукова Світлана Леонідівна.