Головна » Новини » Проект «Вчимося жити разом»

Проект «Вчимося жити разом»

24-25 квітня 2017 року в м. Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, упровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У роботі наради  взяли  участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва, у тому числі і координатор Кіровоградської області – Желєзнова Тетяна Петрівна (завідувач науково-методичної лабораторії основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та охорони праці комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»).

Проект «Вчимося жити разом» буде впроваджуватися з 2017-2018 навчального року в  закладах освіти всіх регіонів України.

Цей проект має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо. Прикладом таких життєвих навичок є позитивна самооцінка, ефективне спілкування, співчуття, попередження та розв’язування конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам, самоконтроль, керування стресами, мотивації успіху, аналіз проблем і прийняття виважених рішень, критичне і творче мислення, активна громадська позиція тощо.

Зазначимо, що на формування саме цих компетентностей спрямовано зміст освіти проекту «Нова Українська Школа».

У рамках упровадження проекту «Вчимося жити разом», зокрема, передбачено:

– удосконалення навчально-методичних матеріалів для вчителів та учнів;

– розробку і впровадження інноваційних он-лайн курсів для масової підготовки вчителів з методики викладання курсів на засадах компетентнісного підходу;

– підготовку фахівців початкової, основної та старшої школи для обласних інституцій післядипломної педагогічної освіти;

– моніторинг процесу впровадження та оцінку впливу проекту на знання, цінності, ставлення, уміння, поведінку учнів.

Проект «Вчимося жити разом» упроваджується за ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, має повне ресурсне забезпечення http://autta.org.ua/ua/resources/learning-to-live-together/, а також статистично доведену ефективність впливу на знання, ставлення, уміння та поведінкові практики учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Ефективність проекту визначалась шляхом проведення он-лайн опитування за процедурою «До» та «Після». В он-лайн опитуванні взяли участь понад 60 тисяч учнів та 3 тисячі вчителів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької та Харківській областей. Детальніше з результатами оцінки ефективності проекту за 42 індикаторами можна ознайомитися за посиланням http://autta.org.ua/ua/Advocacy/.

Поширення проекту «Вчимося жити разом» буде здійснюватися шляхом його інтеграції в програми післядипломної підготовки вчителів  основ здоров’я та педагогів-тренерів й навчання учнів.

Під час наради учасники детально проаналізували план заходів, затверджений наказом МОН України від 21.04.2017р. № 624, та визначили першочергові кроки щодо його реалізації.

Інформацію підготувала: завідувач науково-методичної лабораторії основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та охорони праці Желєзнова Тетяна Петрівна.