11 листопада 2015 року у комунальному закладі «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулась презентація науково-методичного видання – збірника матеріалів обласної науково-практичної конференції «Позашкільна освіта Кіровоградщини у системі розвитку виховного середовища області».
У зібранні взяли участь директори, методисти, керівники гуртків – працівники позашкільних навчальних закладів області, представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, культурно-освітніх установ, засобів масової інформації та зацікавлені педагоги різного фаху.
Завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я Ю.В.Міцай здійснила аналіз системної співпраці інституту з усіма ланками позашкільної освіти Кіровоградщини, однією з найбільш продуктивних форм якої є обласні науково-практичні та науково-методичні конференції.
Презентоване видання ґрунтується на матеріалах обласної науково-практичної конференції «Позашкільна освіта Кіровоградщини у системі розвитку виховного середовища області» (17 вересня 2015 року, м.Кіровоград): http://koippo414.at.ua/
До книги увійшли аналітичні статті, матеріали з досвіду роботи, результати дослідницьких проектів, методичні напрацювання педагогів, які були представлені на пленарному засіданні та обговорювались на секціях.
Так, підсумки роботи секції «Пошуково-дослідницька діяльність та туристсько-краєзнавча діяльність учнівських об’єднань як складова виховного середовища позашкільного навчального закладу» та перспективні напрямки використання потенціалу туристсько-краєзнавчого профілю у формуванні змістово-організаційних складових виховного середовища нашого краю визначила у виступі методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я Л.А.Гайда.
Директор комунального закладу «Кіровоградський обласний еколого-натуралістичний центр» О.В.Поркуян відзначив у виступі, що вказана конференція та видання її матеріалів стало важливою подією в освітньому середовищі та громадському житті краю, дозволила широкому загалу педагогів-позашкільників визначити основні вектори подальшої діяльності у справі виховання дітей та учнівської молоді.
Л.В.Смілянець, методист Ульяновського районного Центру дитячо-юнацької творчості, акцентувала увагу присутніх наперспективах запровадження інноваційних форм професійного удосконалення педагогів у системі діяльності багатопрофільних навчальних закладів.
За підсумками зібрання педагогів-позашкільників були визначені провідні вектори навчально-методичної роботи позашкільних закладів області.
Інформацію підготувала: Л.А.Гайда, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я