«Дух школи живе не на папері, а в учителях і учнях» Л. Гнатюк 5 березня 2015 року слухачі курсів підвищення кваліфікації керівників навчальних закладів (директори шкіл, заступники директорів з навчально-виховної та науково-методичної роботи), які викладають українську мову та світову літературу та російськумову, відвідали Петрівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Петрівської районної ради, де взяли участь у практичних заняттях в межах педагогічної управлінської практики з проблеми «Лідерство у прийнятті управлінських рішень: компетенції і компетентності керівника навчального закладу». |
Керівники закладів освіти області ознайомились з основними принципами управління та стратегічними напрямками розвитку освіти Петрівського району, які під час свого виступу висвітлив начальник відділу освіти Петрівської райдержадміністрації Москалець Григорій Леонідович.
З провідними ідеями сільської школи «Школа успіху – школа педагогіки життя» учасників заходу ознайомила директор Петрівської ЗШ І-ІІІ ст. Гнатюк Лідія Григорівна. Під час її майстер-класу «Формування керівника-лідера» слухачі взяли участь у формуванні моделей керівника-лідера та керівника-менеджера, обговорили особливості акмеологічних підходів до управління навчальним закладом.
Керівники відвідали 3 відкритих уроки, які підготували і провели: заступники директора з навчально-виховної роботи Скворцова Оксана Миколаївна (урок української мови у 6 класі «Написання –н- і –нн- у прикметниках»), Шарова Ніна Яківна (урок російської мови у 5 класі «Часи дієслів»), учитель Теренюк Тетяна Борисівна (урок української літератури у 8 класі за темою «І. Карпенко-Карий. «Сто тисяч». Образ Калитки. Гроші як сенс життя героя»).
Під час аналізу уроків та обміну досвідом «Учитель-учителю» слухачі та керівники курсів висловили думки щодо високого рівня раціональності та дидактичної грамотності вчителів під час визначення основної мети уроку, відзначили уміння вчителів доцільно використовувати сучасні прийоми для підвищення ефективності самостійної роботи учнів, індивідуалізації процесу навчання, застосовувати технології проблемного, розвивального, інтерактивного, біодекватного навчання.
Методичний дайджест «Сходинки до успіху», який презентувала учитель початкових класів Плис Олена Валеріївна, сприяв формуванню інноваційного мислення педагогічних працівників та спонукав до практичного використання сучасник методик викладання із застосуванням мнемотехніки.
Організатори семінару ознайомили учасників заходу з моделлю учнівського самоврядування «Країна Дивосвіт» та системою позакласної і позашкільної роботи.
Обласний центр освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб, слухачі курсів підвищення кваліфікації висловлюють щиру вдячність Москальцю Григорію Леонідовичу начальнику відділу освіти Петрівської райдержадміністрації, Гнатюк Лідії Григорівні, директору Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Петрівської районної ради, Шаровій Ніні Яківні, Скворцовій Оксані Миколаївні, заступникам директора з навчально-виховної роботи, Теренюк Тетяні Борисівні, учителю української мови і літератури, Плис Олені Валеріївні, учителю початкових класів, педагогічному колективу навчального закладу за високий рівень підготовки і проведення семінару, сутнісні та актуальні напрацювання управлінського та педагогічного досвіду, за співпрацю і якісну організацію навчально-методичного заходу.
Матеріали підготувала методист ОНМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб В. Трубіна