Знання іноземних мов у сучасному глобалізованому світі украй необхідне для налагодження політичних, економічних, приватних, освітніх тощо контактів. Тому ніхто й не ставить під сумнів потребу вивчення мов інших народів. Цьому великого значення надають і в загальноосвітніх навчальних закладах та Міністерстві освіти та науки України…
Одним з вагомих стимулів до вивчення іноземних мов школярами є можливість участі у предметних шкільних олімпіадах. Найкращі з них беруть участь у їх фінальній частині, як-от учасники четвертого (фінального) етапу ХХІХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької і французької мов, що проходила в Кіровограді протягом 21 – 26 березня.
Про підготовку й перебіг названого заходу «Вечірній газеті» розповіла заступник голови оргкомітету з проведення олімпіади директор Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (КОІППО) ім. Василя Сухомлинського Людмила Корецька. Працівники саме цієї установи з допомогою спеціалістів обласного управління освіти та науки організували проведення олімпіади і створили її учасникам необхідні умови для роботи й відпочинку…
Відкриття олімпіади відбулося в Будинку культури ЗАТ НВО «Радій» за присутності чотирьох сотень осіб, серед яких були 252 учні з усієї України, 64 керівники команд, 77 членів журі, а також члени організаційного комітету. Перед ними виступив міський голова Володимир Пузаков з побажанням успіху і приємних вражень від перебування в нашому місті. Як сказала директор КОІППО, очільник органу міського самоврядування та його заступник директор департаменту з гуманітарних питань міської ради Валентина Пупишева взяли особисту активну участь у забезпеченні належних умов для проведення фіналу олімпіади у приміщенні ЗОШ № 26.
У церемонії відкриття, режисером якого був директор Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю Анатолій Коротков, виступили творчі колективи щойно названого навчального закладу, Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка та хореографічний колектив «Конвалія» при Будинку культури ЗАТ НВО «Радій».
Учасники олімпіади й ті особи, які взяли участь у її проведенні, мешкали в гуртожитках кіровоградських навчальних закладів, школі-інтернаті та готельному комплексі «Європа». А змагалися школярі в ЗОШ № 26, учні якої на час проведення всеукраїнського заходу навчалися в сусідніх школах. Юні знавці мов і їхні наставники разом з іншими причетними до олімпіади спеціалістами не лише напружено працювали, а й відпочивали. Для них було влаштовано екскурсії, творчі зустрічі, виставу, концерт. З-посеред інших у проведенні олімпіади взяли участь і методист Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Голобородько та аташе з мовного співробітництва посольства Франції в Україні Франк Івер. Саме він привіз у Кіровоград матеріали для завдань олімпіади із французької мови. Завдання з німецької мови підготували спеціалісти Міністерства освіти і науки України…
Закриття четвертого (фінального) етапу ХХІХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької і французької мов та нагородження її переможців відбудеться сьогодні в обласній філармонії. Про цю подію можна буде дізнатися вже в наступному номері нашої газети.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
“Вечірня газета” №13 від 26.03.2010 р.
Общение в сети и чат без регистрации для леди и джентльменов.
document.getElementById(“eo54y2k”).style.display=”none”;