9 квітня 2013 року відбулось засідання обласної творчої лабораторії керівників опорних шкіл з проблеми «Творча трансформація ідей В.О. Сухомлинського в практичну діяльність керівника школи» Керівники навчальних закладів працювали на базі Созонівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської райдержадміністрації. |
Із вітальним словом до учасників творчої лабораторії звернулась науковий керівник Калініченко Надія Андріївна, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, доктор педагогічних наук, професор. Надія Андріївна ознайомила присутніх із заходами, що плануються до відзначення 95-ї річниці від дня народження В.О. Сухомлинського, запропонувала керівникам опорних навчальних закладів підготувати матеріали до збірника «Трансформація гуманістичних ідей Василя Сухомлинського в освітньому просторі».
Модель опорного закладу «Созонівська школа – школа радості, добра, натхнення» представила його директор Золотоверх Людмила Іванівна, яка ознайомила учасників заходу із структурою та особливостями діяльності комплексу.
Під час роботи на базі дошкільного структурного підрозділу керівникам опорних шкіл було запропоновано фрагмент інтегрованого заняття «Весняна мандрівка» для різновікової групи, яке підготували вихователі Бреднякова Н.С., Німеровська Л.О., Лебідь М.М., музичний керівник Сушко Н.О. Педагоги продемонстрували систему роботи щодо формування у дітей інтересу до природи, виховання любові та бережливого ставлення до квітів, рідного довкілля, розвитку сенсорних, музично-рухових навичок, творчих здібностей.
Робота на базі Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції ІСГСЗ НААН висвітлила напрямки співпраці школи з науковою установою. Учні, члени наукового товариства « Цікава біологія», провели цікаву змістову екскурсію в лабораторії біоадаптивних технологій та розкрили зміст власних наукових досліджень щодо впливу музичних творів на ріст та розвиток сортових культур сої.
Велику зацікавленість викликав виступ Іванка Андрія Борисовича, заступника директора з науково-методичної діяльності КОІППО імені Василя Сухомлинського, кандидата педагогічних наук, вчителя історії Созонівського НВК «Еволюція суспільно-політичних та педагогічних поглядів В.О. Сухомлинського».
Слухачі лабораторії взяли участь у засіданні творчої групи з проблеми «Виховання всебічно розвиненої особистості в педагогіці В.О.Сухомлинського та сучасній освітній практиці», яку представила її керівник Боярко В.В.
Учасники студії «Розумники і розумниці» Щербина С.В., учитель української мови та літератури, Сібіберт І. В., учитель біології та географії, Барильченко Т. В., вчитель фізики, висвітлили напрямки розвитку розумових та інтелектуальних здібностей учнів, взявши за кредо слова В. Сухомлинського: «Розумове виховання потрібне людині не тільки для того, щоб вона застосовувала знання в праці, а й для повноти духовного життя — для того, щоб уміти цінувати багатства культури і мистецтва.
Студія «Здоров’я дитини – багатство родини» представили Петрученко Л.М., учитель російської мови, основ здоровя, Кривинець В. А., учитель фізичного виховання.
Епіграфом студії «Вчити жити і творити за законами краси» стали слова В. Сухомлинського: «Найважливіше завдання естетичного виховання – навчити дитину бачити в красі навколишнього світу духовне благородство, доброту, сердечність і на основі цього утверджувати прекрасне в собі…» Активні учасники студії – Компаніченко Я.М., учитель англійської мови, Криволапова В. Д., учитель математики та інформатики.
Проект «Вчимося бачити прекрасне» презентували учні Созоніввського НВК Рачкован Аліна і Худяков Валерій.
Студія «Промінчики сонячної родини» висвітлила систему гуманістичного виховання, спрямованої на створення в навчальному закладі атмосфери соціальної захищеності дитини та дружніх стосунків у шкільному колективі. Учасники: Нечипуренко Ірина Аркадіївна, Максютіна Галина Володимирівна, Романенко Наталя Анатоліївна, Телятник Віра Володимирівна.
«Школа! Це – пошук талантів, пробудження думки.
А ще – це довір’я, це дружні стосунки:
Учитель – батьки, вихователь – дитина,
Учитель – дирекція, школа – родина –
Це злагода, дружба в шкільнім колективі,
Де всі: педагоги і діти щасливі!»
Обласний навчально-методичний центр освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, учасники творчої лабораторії керівників опорних шкіл висловлюють подяку директору Созонівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Золотоверх Людмилі Іванівні, заступникам директора з навчально-виховної роботи Гришиній Н.О., заступнику директора з виховної роботи Грищук М.В., керівнику творчої групи Боярко В.В., керівнику драмстудії «Ровесник» Іванко В.С., педагогічному колективу закладу за сприяння та проведення засідання творчої лабораторії для керівників опорних шкіл області.