23-26 серпня у с. Микуличин Яремчанського району Івано-Франківської області відбувся семінар-нарада обласних координаторів україно-естонського освітнього проекту “Міксіке в Україні”, який реалізується за підтримки Програми розвитку Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства освіти і науки Україн та завдяки ініціативі керівників компанії Міксіке (Естонія) Міхкелю та Мілі Пільв.
На зазначений захід з’їхались представники 16 областей: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської, Черкаської областей та м. Києва. Відкрив семінар-нараду заступник Міністра освіти і науки України Павло Кузьмович Хобзей.
У динамічних групах учасники заходу здійснили SWOT-аналіз результатів упровадження та перспектив розвитку проекту в регіонах, обговорили ключові напрями реалізації проекту у 2016-2017 н.р., обласні координатори представили регіональні ініціативи.
Основними цілями проекту на 2016-2017 навчальний рік визначено:
- проведення інтерактивних спільних заходів в ЗНЗ України за допомогою середовища Міксіке;
- розвиток спільноти учасників проекту, їхньої регіональної та міжнародної взаємодії;
- підтримка та сприяння в реалізації регіональних ініціатив;
- створення, збереження та використання дидактичних матеріалів, що відповідають оновленим навчальним програмам.
Провідні напрями реалізації:
- розвиток міжрегіонального та міжнародного партнерства на рівні навчальних закладів, підтримка регіональних ініціатив;
- мультипредметні заходи, спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів (наприклад, використання онлайнових інструментів у вивченні мов, практикоорієнтоване вивчення природничих предметів із використанням мобільних пристроїв тощо), розвиток усного математичного рахунку;
- сприяння професійному розвитку педагогів країни, зокрема у використанні сучасних цифрових технологій у навчально-виховному процесі;
- розвиток спільноти користувачів.
Інформацію підготувала:
Чала М.С., завідувач НМЛ інформатики та інформаційних технологій навчання